Jdi na obsah Jdi na menu
 


LV tábor 2014 -pobyt a výcvik

        Tak jako každým rokem i letos proběhl Letní výcvikový tábor. Konal se v překrásném prostředí lesů u Březníku v areálu "U Lamberka" v době od 27.6 do 6.7.2014. Na programu byl nácvik poslušnosti i obrana. Tábor byl zakončenzkouškami..Vzhledem k velkému počtu zájemců, byl areál „u Lamberka“ plně obsazen. Zúčastnilo se i několik nových zájemců, kteří zde ještě nebyli a plně „zapadli“ do party stálých účastníků. Myslím, že prostředí, strava i chod tábora se těmto „novým“ líbil.

        Jako každým rokem, i letos překvapil pan Lysák, majitel areálu příchozí  některými opravami a rekonstrukcemi , kterými „vylepšuje“ prostředí areálu.

        Majitelé pejsků rozhodně na LVT nezaháleli. „Pracovní den“ začínal pro zájemce o výcvik ráno v 7 hodin stopam, po snídani následoval výcvik poslušnosti, v 17hodin byl nácvik obrany, kde se pejsci pořádně „vyřádili“. V době po obědě do obrany se každý věnoval svým zájmům – odpočinek, kafíčko, vycházky, návštěva Náměště n/Osl., apod. Všichni pejsci i jejich majitelé udělali za dobu intenzivní práce na LVT velký pokrok ve všech směrech výcviku. Proto také plánované zkoušky dle MZŘ dopadly velmi dobře, zúčastnilo 9 pejsků. Rozhodčí pan Mnich byl s úrovní i připraveností zkoušek velmi spokojený. Je nutno touto cestou poděkovat paní Ireně Andové, která již po několikáté spolupracuje s rozhodčími při vyplňování nezbytných administra- tivních částí zkoušek a její práce je vždy rozhodčími kladně hodnocena.

        Každý „namáhavý“ pracovní den byl zákonitě ukončen večerním táborákem, který jako každý rok organizoval náš „vrchní topič elekrárenský“pan ing. Pavel Šalé.U táboráku se nesedělo „na sucho“, ale popíjelo se dobré Moravské vínečko, ale i pivečko, čepované v kuchyňce, vše se zajídalo opečenými špe káčky, slaninou, ale i opékanými rohlíky.Bylo nutné doplnit kalorie na příští pracovní den, nejen v rámci výcviku, ale i na náročné vycházky do krásného okolí, které mnozí účastníci absolvovali. Na tyto vycházky jistě vzpomínají i jejich čtyřnozí kamarádi, kteří si zde užili svobody pobíhání po lese a po návratu do „normálního“ života se jim  o tom  zdá v jejich psích snech. 


        Deset dnů na Březníku uteklo velmi rychle a nastal poslední táborák, kde jsme se loučili s krásně prožitými dny, na které budeme ještě chvíli vzpomínat.


        Nezbývá než se opět těšit na další shledání s dobrými přáteli na příštím LVT  2015 v areálu „u Lamberka“ v Březníku.

                                        Mgr. Marie Lázničková,   vedoucí tábora